MÔJ PRÍBEH

MOJA ESENCIÁLNA CESTA

Som ženou,  manželkou a mamou dvoch maličkých chlapcov, ktorá sa postupne rozhodla žiť vo väčšom súlade s prírodou. Začala som kvalitným výberom potravín, postupne som sa snažila, aby naša domácnosť obsahovala čo najmenej zdraviu škodlivých látok a nakoniec ruka v ruke nasledovala starostlivosť o naše zdravie. Mám rada zdravý životný štýl a dnes si našu domácnosť a zároveň aj náš život bez prírodných esenciálnych olejov už neviem predstaviť. 

Esencie sú kľúčom k srdcu. Rada sa s nimi hrám a tvorím rôzne produkty z prírodných zložiek. Ich vône majú úžasný vplyv aj na naše emócie –prebúdzajú v nás kreativitu, dokážu nás rozveseliť, povzbudiť, dodať energiu, alebo naopak uzemniť, či upokojiť naše zmysly.  

 

Používanie esenciálnych olejov však zahŕňa ďaleko viac, ako len ich voňavú príťažlivosť. Vďaka esenciám si vieme podporiť aj naše zdravie a prirodzenú funkciu imunitného systému. My doma olejčeky používame aj ako našu prírodnú lekárničku a odkedy máme deti, som za tieto dary prírody vďačná ešte viac. Ich sila ma stále dokáže pozitívne prekvapiť.

Kedysi som aj ja bola nováčik

Teraz som v tejto oblasti už doma a s každým olejčekom, ktorý mám v ruke viem čo robiť. Na čo je dobrý, ako na nás pôsobí, kde ho použiť. Ale nie vždy to tak bolo a musela som prejsť dlhú cestu, aby som sa dostala tam, kde som dnes. Pár rokov dozadu som len tápala a tápala. Pamätam si to ako včera, ked som si kúpila prvé oleje a jedine čo mi napadlo, bolo rozptýliť ich do ovzdušia. Viac-menej mi stáli na poličke a vôbec som netušila, akú silu v sebe skrývajú.  

Množstvo dostupných olejov, ich rôzne zmesy, kombinácie a uplatnenia môžu na začiatočníkov pôsobiť mätúco až nezdolatelne. Aj mne trvalo roky, kým som sa samoštúdiom naučila, že ich môžem pridať aj do varenia, že si vďaka nim viem ovplyvniť momentálne psychicke rozpoloženie. Že sú oleje, ktoré podporujú pocit čistého dýchania, že sa môžu použiť počas jedla na podporu zdravého trávenia. Niektoré sú skvelé na zlepšenie spánku, iné zas vedia podporiť vitalitu a celkovú pohodu. Že majú aj intenzívne čistiace vlastnosti a môžeme ich cielene použiť pri vonkajšom použití a množstvo inych benefitov.

Radšej raz vyskúšať, ako stokrát počuť

Keďže ma esencie vždy fascinovali, rozhodla som sa čo najviac si o nich študovat. Hľadať rôzne informácie, skúsenosti a začlenit ich do nášho každodenného života. Najdôležitejšie bolo pre mňa uistenie, že esencie ktoré používam su skutočne čisté a účinné. 

V poslednej dobe nastal vo svete velky BOOM a esenciálne oleje na nás vyskakujú pomaly už aj z chladničky. Veľké množstvo ľudí sa začína o túto tému zaujímať, ale väčšina ani netuší, aké je dôležité dbať na čistotu a kvalitu olejov. Na trhu je  mnoho značiek, ale pri výbere treba byť naozaj dôkladní, pretože nie všetky sú certifikované čisté oleje. Častokrát obsahujú prídavné látky, alebo iné prvky, ktoré olej zriedia, alebo ho inak zmenia. A takto znižujú jeho zdraviu prospešné účinky. Dôležité je aj zistiť si, či sú oleje testované a či naozaj spĺňajú vysoký štandard.

Vytvorila som pre Vás Ebook

Často som dostávala a stále dostávam otazky, ako oleje riediť, ako ich namiešať, ktorý je dobrý na taký problém a ktorý zas na iný. Prečo je dôležité dať na čistotu olejov a aký je rozdiel medzi olejmi na trhu. Otázok je mnoho a ja odkedy som oleje začlenila do naších životov, si môžem až po niekoľkých rokoch povedať, že to bola pre mňa skvelá škola. A jedno viem isto… Rada by som ostatným túto cestu uľahčila a aplikovala svoje poznatky a skúsenosti na jedno miesto, kde si všetko potrebné budú môcť nájsť. A tak som sa rozhodla napísať svoj vlastný eBook.

– Prevediem Vás v ňom základmi a praxou overenými postupmi.

– Naučím Vás, ako esencie používať.

– Ukážem Vám, ako ich hravo začleniť do svojho každodenného života.

– Ako si pomôcť pri rôznych ťažkostiach či už fyzických, alebo emocionálnych.

– Skúsime si rôzne recepty.

– A v neposlednom rade …

Verím, že moje skúsenosti a zážitky s esenciami uvíta nielen úplny nováčik, ale aj skúsený a vášnivý aromaterapeut. A že predovšetkým pomôžem ľuďom, ako si uľahčiť štart do sveta vôní. Už nemusíte hľadať a googlit, ako oleje použiť vo vašom každodennom živote, ako ja pred rokmi. Ja už som tú cestu prešla za Vás a rada sa s Vami o ňu podelím.