Esenciálne oleje dōTERRA

Prírodné liečivé metódy používali už naši predkovia a aj napriek tomu ich stále akosi obchádzame a nevyužívame naplno. Pritom skrývajú v sebe neskutočnú silu.

Špeciálne esenciálne oleje vedia robiť s naším telom, ale aj emóciami zázraky.

Keď sa ma opýtaš, na čo všetko sa dajú oleje využiť? Prvá odpoveď bude veľmi jednoduchá.

Na všetko 🙂

Používanie esenciálnych olejov zahŕňa v sebe ďaleko viac, ako len ich voňavú príťažlivosť. Vďaka esenciám si vieme podporiť aj naše zdravie a prirodzenú funkciu imunitného systému. Vedia zlepšiť náladu, podporiť kreativitu, vieme sa vďaka ním lepšie vyspať, zlepšiť si trávenie, uľaviť si od bolesti, podporiť chudnutie, či zlepšiť hormonálnu rovnováhu.

Esenciálne  oleje  sú  prírodné  aromatické  zložky,  ktoré  sa  nachádzajú  v  semenách,  kôre,  stonkách,  koreňoch,  kvetoch  a  iných  častiach  rastlín.  Ich  vôňa  môže  byť  nielen  nádherná,  ale  aj silná. Vlastnosti esenciálnych olejov však ďaleko presahujú ich krásnu vôňu. Sú totiž životodarnou podstatou rastliny a tak, ako rastlinu chránia pred škodcami, baktériami, vírusmi a plesňami, tak ten istý účinok môžu priniesť aj ľuďom. 

Esenciálne oleje sú 50 až 70-krát efektívnejšie pri ochrane ľudského tela ako samotné rastliny, pretože ich koncentrácia je veľmi vysoká.  Môžeš ich použiť pre malých aj veľkých, či už samostatne alebo v komplexných zmesiach v závislosti od konkrétnej potreby a požadovaných účinkov. 

Poď si ich účinky vyskúšať, naučím ťa, ako na to 🙂 

Ako esenciálne oleje používať?

Aromaticky

Oleje môžete rozptýliť do ovzdušia pomocou difúzera, alebo si ich nakvapkať priamo do dlane, z ktorej ich môžete inhalovať.

Vdýchnutie esenciálneho oleja umožňuje vôni interakciu s mysľou a telom, ovplyvňuje náladu, otvára dýchacie cesty a zároveň očisťuje vzduch od nežiadúcich pachov a patogénov vo vzduchu.

Do difúzera kvapkáme oleje podľa veľkosti miestnosti, spravidla stačí 6-8 kvapiek.

Lokálne

Lokálne použitie esenciálnych olejov ponúka pokožke mnoho výhod, umožní zamerať sa na konkrétne oblasti tela a súčasne poskytuje aromatické účinky.

Oleje si môžete nakvapkať priamo na kožu a vmasírovať do pokožky presne tam, kde to práve potrebujete. 

Dospelí: zvyčajne používajú 2-4 kvapky.

Deti: pre deti stačí použiť 1-2 kvapky a rozriediť v kávovej lyžičke frakcionovaného kokosového oleja.

 

Vnútorne

Esenciálne oleje môžete používať aj ako doplnky výživy, ktoré pomáhajú pri odbúravaní množstva zdravotných problémov.

Uistite sa, že používate len 100% čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy dōTERRA.

V prípade liečby na závažné ochorenia, alebo počas tehotenstva konzultujte použitie esenciálnych olejov s ošetrujúcim lekárom.

Esenciálne videá o olejoch dōTERRA

Čo je esenciálny olej?

Prečo dōTERRA?

Co-Impact Sourcing

Ako iniciatíva doTERRA Co-Impact Sourcing ovplyvňuje životy